1/2
PAKIET „ZDROWE PŁUCA”
cena od 2170 zł/osobę za pobyt tygodniowy
10.jpg

Nowatorski program rehabilitacji oddechowej przygotowaliśmy dla Państwa we współpracy ze specjalistami pulmonologii.  Kuracja ma charakter profilaktyczny oraz terapeutyczny w chorobach układu oddechowego, jak i przy powikłaniach po przebytych infekcjach.
Pakiet jest zalecany m.in. w:

 • Astmie oskrzelowej

 • Niewydolności oddechowej

 • Alergiach górnych dróg oddechowych

 • POChP – przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc

 • Przewlekłych stanach zapalnych dróg oddechowych

 • Stanach wyczerpania psychicznego i przewlekłego stresu

 • Nadciśnieniu tętniczym


Połączenie kompleksowej fizjoterapii oddechowej z górskim klimatem Świeradowa-Zdroju pozwala uzyskać lecznicze efekty na płaszczyznach zdrowia fizycznego i psychicznego.

Pakiet obejmuje 15 zabiegów tygodniowo, w tym:

 
Tężnia solankowa (20min) – ułożona poziomo tarnina ze śliwy, po której płynie solanka z Zabłocia. Specyficzny mikroklimat dostarcza organizmowi mikroelementów, wzmacnia odporność i pomaga w naturalny sposób oczyścić drogi oddechowe.


Tlenoterapia (15-20min) – za pomocą koncentratora tlenu firmy DeVilbis. Zwiększa dotlenienie narządów wewnętrznych i  poprawia wydolność krążeniowo-oddechową organizmu. Wyższe stężenie tlenu we wdychanym powietrzu przyspiesza procesy regeneracji, spowalnia procesy starzenia, poprawia samopoczucie oraz jakość snu.


Inhalacje ultradźwiękowe (15-20min) – solanka jodowo-bromowa z dodatkiem kwasu hialuronowego oraz olejków z podbiału, rumianku i prawoślazu. Aplikacja w formie aerozolu rozrzedza wydzielinę, działa wykrztuśnie i nawilża drogi oddechowe.


Zabiegi uzupełniające: masaż leczniczy, lampa Sollux, laser, ultradźwięki, elektroterapia, magnetoterapia, krioterapia, gimnastyka oddechowa, gimnastyka w wodzie, jacuzzi solankowo-algowe.


Dodatkowo w pakiecie: korzystanie z basenu, strefy saun, sali fitness, wypożyczenie kijków do Nordic Walking, udział w zajęciach grupowych (Joga, medytacja, wykłady edukacyjne).


Możliwość skorzystania z oferty SPA za dodatkową opłatą – m.in. refleksologia stóp, drenaż limfatyczny, masaże gorącymi kamieniami.

08_Saline_01.jpg
SPA_04

Zgodnie z holistycznym pojęciem zdrowia zajmujemy się leczeniem na poziomie ciała i ducha. Łączymy nowoczesne metody fizjoterapii i koncepcję medycyny wschodu z tradycyjnymi formami leczenia uzdrowiskowego. Wspaniały górski klimat i piękno natury Gór Izerskich zachęcają do pieszych wędrówek, a historyczne zabudowania uzdrowiska Świeradów-Zdrój pozwalają poznać wyjątkową tradycję i kulturę naszego regionu. Kameralny charakter hotelu oraz odprężający klimat strefy Wellness pozwolą Państwu uwolnić ciało i umysł od napięcia. Zajęcia medytacji w naszej ofercie uczą samodzielnych technik relaksacji z oddechem. Wierzymy, że podstawą zdrowia jest zrównoważona dieta. Dlatego dania przygotowywane przez naszą kuchnię są nie tylko świeże i pyszne, ale też zgodne z aktualnymi standardami żywieniowymi. W trakcie turnusu rehabilitacyjnego nasz personel medyczny służy Państwu radą i pomocą w zakresie zdrowia.

PAKIET 7- DNIOWY ZAWIERA:

- 7 noclegów ze śniadaniem w formie bufetu,

- 7 obiadokolacji

- konsultację z fizjoterapeutą,

- 15 zabiegów tygodniowo.

 

WYMAGANE:

-  bardzo prosimy o zabranie ze sobą aktualnej dokumentacji medycznej (np. RTG, TK, RM z opisem radiologicznym),

- hotel zastrzega sobie prawo do zamiany wyżej wymienionych zabiegów na inne, w przypadku stwierdzenia przez lekarza bezwzględnych przeciwwskazań do ich stosowania.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

- opłata uzdrowiskowa płatna dodatkowo – 4,50 zł/doba/os.,

- doba hotelowa zaczyna się o godz. 14:00, a kończy o godz. 10:00,

- na terenie obiektu obowiązuje całkowity zakaz palenia,

- wszystkie elementy pakietu są integralną częścią danej rezerwacji i niewykorzystanie któregokolwiek z nich nie zmniejsza jego wartości,

- pakiety kuracyjne rozpoczynają się od soboty lub niedzieli,

- wszystkie zabiegi wykonywane są od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

2a.jpg

BEZPIECZEŃSTWO OSOBISTE
 

W trosce o bezpieczeństwo każdego z Gości prosimy również o dostosowanie się do poniższych instrukcji:

 • Po wejściu do hotelu zdezynfekuj ręce korzystając z automatu znajdującego się przy wejściu

 • Umyj ręce mydłem antybakteryjnym od razu po wejściu do pokoju

 • Nie dotykaj twarzy, nosa, ust

 • Unikaj zatłoczonych miejsc

 • Utrzymuj minimalny dystans od innych osób co najmniej 2m

 • Bądź odpowiedzialny - powstrzymaj się przed podaniem ręki i innym kontaktem fizycznym,

 • Jeżeli źle się czujesz lub masz podejrzenie, że miałeś styczność z osobą zarażoną koronawirusem zadzwoń na recepcję - nasz personel doradzi lub pomoże w wezwaniu odpowiednich służb.